leftleftright
Login:
Heslo:

2. ročník 2006

Fakta

2. ročník bitvy Trója se konal 25.-27. srpna 2006 u Krnova na poli pod lokalitou Na zlatém slunku. Účastnilo se jej 80 bojovníků a Trója nebyla dobyta.
Povolovali jsme kopí (jednoruční i obouruční), jednoruční meče (90 a 70 cm), štíty (malé a velké), sekery, palice, vrhací kopí (stalo se velmi oblíbeným), luky a praky.

Popis

Páteční příjezd ke trójským břehům nesliboval pěkné zážitky a déšť promočil mnoho statných hrdinů. Však sobotní i nedělní den se již bouřný Zeus nehněval a daroval nám to nejlepší počasí, jaké jsme si mohli přát.
Sobotní bitva začala velmi nadějně pro Achájce, kteří s přehledem vítězili ve všech potyčkách. Jejich převahu nenarušil ani odchod Dioméda a jeho vojska, který byl zlákán Amazonkami na stranu nepřátelských Trójanů. Achájští bojovníci ve vyhraných bitvách získali velké bohatství a mohli za něj verbovat mnoho nových bojovníků, čímž bylo jejich tažení stále úspěšnější. Nicméně ztráty ve vleklé válce utrpěly obě strany a mnoho reků zemřelo krutou smrtí. Nakonec přišli Achájci až pod hradby pyšné Tróje, po velikém snažení dobyli pevnou Skajskou bránu a zlezli i vysoké hradby. Též z koně vyskákalo množství nepřátel a mezi Trójany smrt rozsévali. Však Trójané se bráni jako lvi, kameny házeli na hlavy nepřátel a po urputném boji vysílili se Achájci natolik, že byli pobiti do posledního. Tak přežila mocná Trója krutou řež, ale vítězství bylo vykoupeno velikou ztrátou v jejich armádě, že z té války se ještě dlouho bude vzpamatovávat.

Komu poděkovat

Hru připravil a zprovoznil božský team: Zeus, Héra, Afrodité, Artemis, Apollón, Áres (+ medůza), Héfaistos, Athéna
Božský team děkuje všem hráčům za úžasné výkony nejen bojové, ale i roleplayingové.
Poděkování patří též Odysseovi a jeho družině na nedělní cestě domů a příšerám ve složení: želva, zajíc, vlk, liška, jelen, hlemýžď, neznámý druh; přátelští ale hněviví domorodci; Skylla a Charybda, Kirké a její družina; lidožravý obr (jmenovitě hlava, levá ruka, pravá ruka, levá noha, pravá noha, trup); Sirény; Sfinga a mnoho kostlivců; Penelopé a její nápadníci.

Recenze, reportáže

Galerie

Pravidla

Pravidla, podle kterých se bojovalo, jsou zde ke stažení ve formátu pdf. Zkrácená verze pravidel: pdf.